Veľtrhy, na ktorých by ste nemali chýbať

16. februára 2015 – Navštívili ste už niekedy pracovný veľtrh? Vedzte, že je to efektívny spôsob, ako si nájsť novú prácu, osobne spoznať potenciálnych zamestnávateľov, otestovať svoje počítačové a jazykové schopnosti či zúčastniť sa súťaží, workshopov a mnohých motivačných besied a prednášok. Ktoré pracovné výstavy a veľtrhy sa oplatí navštíviť v roku 2015? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam na prvých šesť mesiacov.

Profesia Days

Kedy a kde?

25. – 26. 2. – Incheba Expo Aréna, Bratislava

Kto to organizuje?

Spoločnosť Profesia

Pre koho?

Pre uchádzačov o prácu všetkých vekových skupín aj zamerania

O čom to bude?

Už o týždeň a pár dní budete mať možnosť navštíviť 6. ročník jedného z najznámejších pracovných veľtrhov. Na ich stránkach sa dokonca dočítate, že sú najväčší. O tento titul však bojujú s ďalším lukratívnym veľtrhom – Job Expo.

Na Profesia Days sa bude prezentovať vyše 130 vystavovateľov z rôznych odvetví. Na základe čísel z minulého roku predpokladáme, že účasť bude aj tohto roku vysoká. V roku 2014 sa počas dvoch dní priestormi Incheby premlelo až 20 tisíc účastníkov. Okrem osobného stretnutia so zástupcami rôznorodých spoločností, si budete môcť vypočuť množstvo inšpiratívnych prednášok na niekoľkých pódiách.

Zároveň určite nezabudnite využiť akciu „Vlakom na Profesia Days“. Stačí, ak získate potvrdenie o účasti na veľtrhu a Železnice Slovenskej republiky vám preplatia spiatočný lístok. A to sa už oplatí, že?

Ak si lámete hlavu nad tým, čo so školou, organizátori myslia aj na to. V spolupráci s viacerými školami v rôznych mestách ponúkajú akciu „Ospravedlnenka do školy“. Nemusíte sa teda zo školy ulievať ani čakať na koniec vyučovania, kedy už väčšina najzaujímavejších prednášok, ktoré ste si vytipovali, aj tak skončí. V infostánku priamo na mieste konania výstavy vám vydajú ospravedlnenku do školy. Ak chcete vedieť, či ku nim patrí aj tá vaša, kliknite tu. Ak ste sa na zozname nenašli, no Profesia Days by ste sa radi zúčastnili, ešte stále máte čas prehovoriť pána riaditeľa!

Pracovné veľtrhy

Dni Príležitosti

Kedy a kde?

17. – 18. 3. – Technická univerzita Košice

24. – 25. 3. – Žilinská univerzita v Žiline

15. 4. – Slovenská technická univerzita v Bratislave

Kto to organizuje?

Medzinárodná, nezisková študentská organizácia IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience)

Pre koho?

Najmä pre študentov a absolventov vysokých škôl technického smeru

O čom to bude?

Tento prestížny veľtrh pracovných príležitostí je každoročne organizovaný priamo na univerzitnej pôde v Bratislave, Košiciach a Žiline. Dni Príležitosti sú teda určené práve pre (nielen) končiacich študentov a absolventov vysokých škôl technických odborov, ktorí premýšľajú, čo ďalej. Počas dvoch dní dostanú firmy priestor na prezentáciu a bezprostredný kontakt s potenciálnymi zamestnancami. Záujemcovia si môžu priniesť životopis, zozbierať propagačné materiály a brožúry vystavovateľov, a hlavne získať dôležité kontakty, prípadne si dohodnúť osobné stretnutie. Firmy majú okrem možnosti prezentovať sa vo svojich stánkoch aj priestor na krátke prezentovanie svojho podniku či prácu so študentmi vo forme workshopov, diskusií a tréningov.

Národne dni kariéry

Kedy a kde?

18. – 19. 3. – Stará Tržnica, Bratislava

Kto to organizuje?

AIESEC – najväčšia medzinárodná študentmi riadená organizácia na svete

Pre koho?

Najmä pre študentov a absolventov, ktorí hľadajú prácu

O čom to bude?

Festival Kariéry sa prezentuje podľa vlastných slov ako niečo „ako veľtrh práce, ale lepšie“. Je určený pre každého študenta a absolventa, ktorý chce získať vytúžený job, rozšíriť si svoje kontakty a zažiť skutočný „edutainment“ – spojenie „vzdelania“ (education) a zábavy – „entertainment“. Festival Kariéry sa prezentuje pohodovou atmosférou plnou hier aj „case studies“. Tešiť sa môžete na interaktívne workshopy, inšpiratívnych spíkrov, adrenalínové atrakcie aj afterparty, spojenú s 20. narodeninami projektu NDK. Ak sa registrujete online vopred, získate okamžitý prístup k pracovným ponukám, ako aj 50% zľavu na vstupnom. Poplatok za vstup bude 2 Eur, pri registrácii v predstihu 1 Eur.

Pracovné veľtrhy

Job Expo

Kedy a kde?

29. – 30. 4. – Agrokomplex, Nitra

Kto to organizuje?

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Pre koho?

Pre všetkých uchádzačov o prácu

O čom to bude?

Na výstavnej ploche vyše 11-tisíc metrov2 budú už po piaty krát ponúkať pracovné miesta zamestnávatelia zo Slovenska aj zahraničia, spoločnosti ponúkajúce vzdelávanie, prípravu pre trh práce, kariérne poradenstvo aj sprostredkovateľské agentúry. Na Job Expo si budete môcť bezplatne otestovať svoje jazykové, počítačové a profesijné kvalifikačné predpoklady a zúčastniť sa na prezentačných aktivitách, seminároch a workshopoch.

Svet práce

Kde a kedy?

3. – 4. jún, Steel Aréna, Košice

Kto to organizuje?

Luto Automotive

Pre koho?

Pre uchádzačov o zamestnanie, študentov aj zamestnaných

O čom to bude?

Medzinárodný veľtrh práce a rozvoja Svet Práce ponúka priestor pre špičkových vystavovateľov z rôznych odvetví priemyslu – informačných technológií, kreatívneho priemyslu, obchodu a služieb či cestovného ruchu a turizmu. Môžete sa už tradične tešiť na prednášky a panelové diskusie, atrakcie a súťaže. Zaujímavosťou je detský kútik a chill-out zóna.